ما تازه کشف کردیم که راه شیری در واقع دیسک مسطح نیست
میشل استار
4 FEB 2019

ظاهرا کهکشان ما واقعاً دوست دارد بوگی کند. در چندین نوبت ، از مش مشبک لذت برد. اکنون گرفتار انجام پیچش شده است. یک مطالعه جدید نشان داده است که کهکشان راه شیری یک دیسک صاف و دلپذیر نیست ، بلکه به طور جدی در لبه ها پیچیده شده است.

ما اغلب کهکشان خانگی خود را با همسایه در کنار آندرومدا مقایسه می کنیم. آندرومدا (احتمالاً) از کهکشان راه شیری بزرگتر است ، اما هر دو کهکشان بسیار بزرگ هستند ، هر دو کهکشان مارپیچی هستند و هر دو تقریباً در یک سن هستند.

از آنجا که ما در درون کهکشان راه شیری زندگی می کنیم ، در واقع نمی توانیم شکل کامل آن را مشاهده کنیم - این مانند نشستن در یک زیر دریایی ثابت و تلاش برای کشف ابعاد اقیانوس است. اما ، با توجه به آنچه در مورد کهکشان ها به طور کلی می دانیم ، تا به امروز منطقی بود که فکر کنیم کهکشان راه شیری کمی شبیه آندرومدا است ، با بازوهای مارپیچی منظم.

اکنون اخترفیزیکدانان دریافته اند که دورتر از مرکز کهکشانی سفر می کند ،

دیسک کهکشان راه شیری پیچیده تر و پیچیده تر می شود. هواپیمای کهکشانی آن یک خط مستقیم نیست. در عوض ، به نظر می رسد کمی بیشتر شبیه به یک S دراز است.

این کشف به لطف برخی از اندازه گیری های جدید فاصله از ستارگان در مناطق بیرونی کهکشان است.

اخترشناس ، شیائودیان چن از مشاهدات ملی نجوم آکادمی علوم چین (NAOC) گفت: تعیین فاصله از خورشید تا بخش هایی از دیسک گازی بیرونی کهکشان راه شیری بدون داشتن تصوری روشن از آنچه در واقع شبیه آن است ، دشوار است. )

یک روش استفاده از یک نوع ستاره به نام متغیر Cepheid است. این ستارگان بسیار درخشان هستند که با فرکانس دقیق پالس می شوند ، که به منجمان اجازه می دهد قدر مطلق خود را محاسبه کنند. به نوبه خود ، این اجازه می دهد تا مسافت ها با آن ستاره ها محاسبه شود.

در طیف نوری ، گرد و غبار و گاز بین ما و ستاره می توانند در یک روش تعیین دقیق از روشنایی قرار بگیرند ، این بدان معناست که در محاسبات مسافت حاصل ، کمی عدم اطمینان وجود دارد.

اما اشعه مادون قرمز می تواند در غبار نفوذ کند و نتیجه دقیق تری حاصل می کند - بنابراین این همان چیزی است که دانشمندان از آن استفاده کردند.

ریچارد دی گرژ ، اخترفیزیک ، "ما از کاتالوگ جدیدی از مشاهدات مادون قرمز به دست آمده توسط رصدخانه فضایی WISE برای کاهش اثرات گرد و غبار و تعیین مسافت های Cepheids با استفاده از عدم اطمینان از کمتر از 3 تا 5 درصد استفاده کردیم. از دانشگاه مک کواری در استرالیا به Science Alert گفت.

"همراه با مکانهای ظاهری آنها در آسمان ، نقشه ای سه بعدی از

کهکشان راه شیری را به عنوان ردیابی شده توسط این سفس ها ساختیم ، که با توزیع گاز مقایسه کردیم.

"هر دو به نظر می رسید که از یک دیسک مسطح منحرف می شوند."

به گفته وی ، غیر عادی نیست که یک کهکشان مارپیچی در لبه ها پیچیده شود ، به ویژه گاز هیدروژن اتمی که از دیواره ستاره ای امتداد دارد. آنچه پیچ و تاب بودن راه شیری را جالب می کند این است که شامل ستاره ها - و جوان هایی برای بوت شدن می شود.

اما ، گریگز گفت ، جالب تر این است که دیسک کهکشان راه شیری پیچ خورده است ، یا برتری دارد.

وی گفت: "به نظر می رسد که پیش فرض دیسک حاکی از آن است که دیسک داخلی گسترده کهکشان راه شیری ممکن است دیسک خارجی را مجبور به دنبال چرخش خود کند ، اما چرخش دیسک بیرونی عقب مانده است - این باعث پیچ خوردگی می شود."

"این قبلاً برای راه شیری ندیده بود ، اما [اخترشناس بازنشسته] Frank Briggs سالها پیش این موضوع را برای دهها کهکشان مارپیچی بزرگ در جهان نزدیک پیدا کرده بود. با ترکیب او و نتایج ما ، ما معتقدیم که همین پویایی است. در بازی در راه شیری. "

این نتیجه ای است که درک بهتر از ساختار سه بعدی و دینامیک کهکشان ما را به ما می بخشد و به ما این امکان را می دهد تا حد بالایی از نظر کمیت و توزیع ماده در کهکشان تعیین کنیم - که "به ویژه جالب توجه خواهد بود. متن سؤالی که ماده تاریک در آن واقع شده است ، "دو گرجیس گفت.

همچنین به ما کمک می کند تا رابطه و تعامل راه شیری را با کهکشانهای ماهواره ای آن ، به ویژه ابرهای ماژلانی و تاریخچه جیب محلی (فریبنده) فضا ، درک کنیم.

تحقیقات تیم در ژورنال Nature Astronomy منتشر شده است.

منبع :

sciencealert.com


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: کهکشان ,شیری ,دیسک ,کنیم ,ستاره ,واقع ,دیسک مسطح ,کهکشان مارپیچی ,مادون قرمز ,بیرونی کهکشان ,دیسک کهکشان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش زبان انگلیسی پرده بازار لو مل دو پی پرو وب پلاس فسانه تحقیق روانشناسی باشگاه فرهنگی ورزشی شهروند عباس آباد پایگاه آموزشی و اطلاع رسانی مهندسی پزشکی